Site Loader

چگونه کارآفرین موفقی باشیم؟(قسمت دوم)

همانگونه که در قسمت اول این مطلب بیان شد در دنیای مدرن امروز، عنوان کارآفرینی بیش از پیش رواج یافته است و در میان مردم از محبوبیت بسیاری برخوردار است. کارآفرینان تأثیر به سزایی در رشد اقتصادی، توسعه و بالندگی فضای کسب‌وکار کشور دارند و نقش پر رنگی در اشتغال‌زایی، افزایش درآمد، بهبود کیفیت زندگی افراد جامعه و مواردی از این قبیل ایفا می‌کنند. به دلیل نقش تأثیرگذاری که کارآفرینان در پیشرفت و توسعه کشور ایفا می‌کنند؛ در ادامه‌ی مطلب قبلی، سایر نکاتی که به منظور موفقیت هر چه بیشتر کارآفرینان ضرورت دارد؛ عنوان خواهیم کرد.

  • بودجه بازاریابی خود را در اوایل کار، محدود کنید.

بازاریابی نبض هر کسب‌وکاری است و بسیار حائز اهمیت است اما لازم نیست تمام بودجه‌ی خود را در ابتدای کار صرف آن نمایید. تلاش کنید به منظور بازاریابی از ابزارهای نوینی همچون رسانه‌های اجتماعی که رایگان هستند؛ استفاده نمایید و مخاطبین هدف خود را به خوبی بشناسید. از ابزار‌هایی برای بازاریابی استفاده کنید که بیشترین نتیجه و کمترین هزینه را برای شما داشته باشند؛ علاوه‌براین، برای تعیین مناسب‌ترین روش بازاریابی، روش‌های مختلفی را تجربه کنید و از طریق مشورت با متخصصین در این زمینه، بهترین روش‌ها را برگزینید.

  • خودتان و زندگی شخصی‌تان را از یاد نبرید.

کارآفرینی، یک سبک زندگی است اما این بدین معنا نیست که باید از خودتان غافل شوید. شما باید با یک مدیریت زمان مناسب، زمان کافی را در روز صرف خود و عزیزانتان نمایید و زمانی را برای استراحت، ورزش یا سایر کارهای مورد علاقه‎تان اختصاص دهید. توجه به خود و زندگی شخصی‌‎تان، انگیزه و انرژی لازم برای موفقیت هرچه بیشتر در کسب‌وکارتان را فراهم می‌آورد.

  • تیمی را بسازید که چشم‌انداز شما را به اشتراک بگذارد.

این نکته‌ی ساده‎ایست: افراد عالی، یک شرکت بزرگ و موفق را ایجاد می‌کنند. با رشد کسب‌وکارتان شما نیاز به استخدام کارمند خواهید داشت. نکته‌ی مهم در این رابطه این است که زمان کافی را برای مصاحبه با افراد مختلف و شناسایی فرد مناسب و شایسته اختصاص دهید و فردی را برگزینید که بیشترین تناسب را با ارزش‌ها و فرهنگ کاری شما داشته باشند و به کار تیمی اهمیت دهند. کار تیمی اثربخش، بالاترین دستاوردها را برای شما و کسب‌وکارتان به ارمغان خواهد آورد.

  • هرگز یادگیری را متوقف نکنید.

شروع هر کسب‌وکاری، فرصتی برای رشد، یادگیری و کسب تجربه را برای شما فراهم می‌آورد. برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق، بسیار حائز اهمیت است که خود را با مهارت‌های عملی و عاطفی غنی نمایید و از منابع یادگیری غافل نشوید. سفر کردن و شرکت کردن در رویدادهای مرتبط با کسب‌وکارتان، پادکست‌‌های مرتبط با کارتان، سخنرانی‌های TED و یادگیری نرم‌افزارهای مختلف، همگی باعث ارتقاء مهارت‌های انگیزشی و تخصصی شما می‌شود.

نگارش و ترجمه: مینا کاظمیان

منبع: www.santam.co.za

Post Author: Admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *