Site Loader

اصول موفقیت از دیدگاه رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی نویسنده‌ی موفق کتاب”پدر پولدار، پدر فقیر”، سخنران انگیزشی، سرمایه‌گذار و بنیانگذار یک شرکت ثروتمند است. در این نوشتار، نکاتی که از نظر رابرت کیوساکی برای موفقیت کارآفرینان لازم است، بیان خواهد شد.

  • نحوه‌ی تفکرتان را تغییر دهید.

تغییر طرز تفکر و ایجاد انگیزه مثبت در رابطه با مواردی خاص، مثل پرداخت مالیات که اکثر افراد با دیدی منفی به آن می‌نگرند بسیار حائز اهمیت است. شما می‌توانید پرداخت مالیات را به‌عنوان هزینه‎ای اجتماعی برای امنیت و رفاه اجتماعی بیشتر قلمداد کنید. چنین نگرش مثبتی نسبت به امور، باعث افزایش انگیزه‌ی شما و تشویق شما به تلاش بیشتر می‌گردد.

  • تجاربی که کسب می‌کنید، شما را آگاه‌تر می‌سازد.

رابرت کیوساکی، در آغاز کارش پول چندانی نداشت و با حداقل‌ها آغاز کرد اما معتقد است که هر چه تجربه‌ی بیشتری داشته باشید، با دقت بیشتری تصمیم‌گیری می‌نمایید و هوشمندانه‌تر رفتار می‌کنید. رفتار هوشمندانه و تصمیم‌گیری دقیق، برای شما مزایای بسیاری را به ارمغان خواهد آورد. بنابراین، می‌توان گفت که تجربه بهترین معلم انسان است.

  • صرفه‌جویی و پس‌انداز کردن را کنار بگذارید و پول خود را به جریان بیندازید.

اگر چه صرفه‌جویی و پس انداز کردن، متعارف‌ترین کارهایی هستند که می‌توان انجام داد اما بهتر است فرصت ریسک کردن و پیش‌بینی بازار را از خود نگیرید. افرادی که به دنبال پس‌انداز پولشان هستند و هرگز ریسک به جریان انداختن پولشان را متحمل نمی‌شوند، قدرت خرید خود را تضعیف می‌کنند. در حالیکه می‌توانند با سرمایه‌گذاری‌های عاقلانه، سود خود را بیشتر نمایند.

  • بر روی افزایش دارایی‌هایتان تمرکز کنید.

اگر شما تمرکز خود را بر روی افزایش دارایی‌هایتان متمرکز کنید، سرمایه‌گذاران بیشتری برای مشارکت با شما تمایل نشان خواهند داد. زیرا افزایش روز افزون دارایی‌ها و سرمایه‌ی شما، نشان از یک طرح کسب‌وکار خوب دارد.

  • از ضرر کردن و شکست خوردن نهراسید.

اگر از شکست خوردن بهراسید، هرگز به خواسته‎هایتان نخواهید رسید. ترس از اشتباه و شکست خوردن، شما را به سمت ناکامی می‌کشاند.

  • بدانید برای چه چیزی سخت در تلاش هستید.

بسیار مهم است که بدانید برای چه چیزی سخت کار می‌کنید و در تلاش هستید. اغلب افراد به دریافتی حقوق ماهیانه بسنده می‌کنند و در تمام طول زندگیشان در جایگاه یک کارمند مشغول فعالیت هستند. شما باید بدانید که برای کسب درآمد بیشتر و خارج شدن از یک زندگی عادی باید متفاوت از سایرین فکر و عمل نمایید و آغاز کارآفرینی، گام نخست بدین منظور است.

  • مشکلات و سختی‌ها، فرصت‌های جدیدی را برای شما فراهم می‌کند.

شما باید همواره این موضوع را در نظر داشته باشید که در دل سختی ‌ها و تلاش زیاد، فرصت‎‌های جدیدی نهفته است. اگر قصد دارید که به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید باید همواره بکوشید اموری که برای سایرین نوعی تهدید قلمداد می‌شود، برای شما همچون فرصت باشد.

  • تمرکز خود را از دست ندهید.

کیوساکی عقیده دارد که برای موفقیت هر چه بیشتر باید همواره تمرکز خود را بر روی امور مهم و اهدافتان قرار دهید. باید مسیر خود را حفظ کنید و برای مدتی از برخی اصول پیروی کنید تا به موفقیت دست یابید.

  • هرچه بیشتر ببخشید، بیشتر دریافت می‌کنید.

رابرت کیوساکی به این اصل معتقد است که هرچه بیشتر بدهی، بیشتر دریافت خواهی کرد. بیشتر مردم علاقه‌مند هستند که دریافتی بیشتری داشته باشند، اما هیچ یک حاضر نیستند بابت آن هزینه‌ی بیشتری (زمانی، مالی، معنوی و…) بپردازند. اگر می‌خواهید پول بیشتری کسب کنید باید بیشتر کار و تلاش نمایید و هزینه‌ی بیشتری بپردازید.

نگارش و ترجمه: مینا کاظمیان

منبع: knowstartup.com

Post Author: Admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *