Site Loader

شبکه‌‎سازی همواره نقش بسیار مهمی را در موفقیت کسب‌وکارهای کوچک ایفا می‌کند. در عصر دیجیتال، کارها با سهولت بیشتری انجام می‌شود و در زمان شما صرفه‌جویی می‌گردد و شاید احساس نیاز به برقراری ارتباطات حضوری نکنید. اما این مورد را به خاطر داشته باشید که در عصر دیجیتال و با وجود شبکه‌های اجتماعی و روابط مجازی بسیار، هنوز هم ارتباطات سنتی و حضوری جایگاه ویژه‌ی خود را دارد. رویدادهای تجاری، سمینارها، کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه‌ها می‌توانند فرصت‌هایی ارزشمند را بدین منظور برای شما به ارمغان آورند.

این رویدادها، فرصتی را فراهم می‌آورد که صاحبان کسب‌وکار و افراد مختلف، یکدیگر را ملاقات کرده و روابطی قوی با یکدیگر ایجاد نمایند. در اینگونه رویدادها شما می‌توانید روابط مجازی خود را با روابط سنتی‌تان پیوند دهید. به طور مثال می‌توانید قبل از حضور در رویدادها برخی از افراد حاضر در رویداد را که با شما وجوه مشترکی دارند در لینکدین شناسایی کنید و با بررسی پروفایل آن‌ها به شناخت بهتری از آنان دست یابید. شناخت بهتر مخاطب، به شما در برقراری ارتباطی بهتر و کسب مزایای بیشتر کمک می‌نماید.

نکته‌ی دیگری که در رابطه با شبکه‌سازی حائز اهمیت است؛ پیگیری و حفظ ارتباط با شبکه‎ی مورد نظر است. برخی دیگر از نکاتی که باید در شبکه‌سازی مورد توجه قرار گیرند عبارتند از:

  1. از برقراری ارتباط با افراد غریبه وحشت‌زده نشوید. سعی کنید با یک گفتگوی معمولی آستین‌هایتان را برای شکستن یخِ رابطه بالا بزنید و با اعتماد به نفس کامل وارد مکالمه و برقراری ارتباط شوید.
  2. به افراد در حل مشکلاتشان کمک کنید. زمانی که شما دیگران را برای حل مشکلاتشان راهنمایی می‌کنید یک پیوند طولانی میان شما برقرار می‌گردد که هرگز فراموش نخواهد شد.
  3. ارتباط خود را با مخاطبین جدیدتان حفظ نمایید و اطلاعات تماس آن‌ها را گرفته و ذخیره کنید. از این طریق می‌توانید ارتباطتان را با دوستان جدیدتان در شبکه‌های اجتماعی حفظ کنید و نظراتتان را با آن‌ها به اشتراک بگذارید. نکته‌ی حائز اهمیت در این رابطه این است که باید ارتباطاتتان را شخصی‌سازی کنید و از پیام‌های آماده و تکراری برای ادامه‌ی رابطه استفاده نکنید.
  4. به خاطر داشته باشید که شبکه‌سازی به یادگیری هر چه بیشتر و بهتر شما کمک می‌کند و شما را به روز نگه می‌دارد. همچنین شبکه‌سازی می‌تواند باعث شناخته‌تر شدن شما در میان سایرین گردد.
  5. نکته‌ی قابل توجه در شبکه‌سازی، برقراری ارتباطات واقعی است و بدین منظور باید بکوشید که بین خود و دیگران زمینه‌های مشترک بیابید و با آنان تماس مستقیم برقرار کنید.

نگارش و ترجمه: مینا کاظمیان

منبع:www.talk-business.co.uk

Post Author: Admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *