Site Loader

به عنوان یک کارآفرین، شما این فرصت را دارید که رییس خودتان باشید و اهداف مورد علاقه‌تان را با جدیت و پشتکار دنبال نمایید. اگرچه، این امر چشم‌اندازی هیجان انگیز و جالب را برای شما ترسیم می‌کند اما این بدین معناست که شما برای دستیابی به اهدافتان، با کوهی از مسئولیت‌ها و وظایف مواجهید. این در حالی است که زمان شما محدود است و باید تمامی کارهایتان را در بازه‌ی زمانی‌ای که در اختیار دارید؛ به انجام برسانید. درهمین راستا، به منظور موفقیت هر چه بیشتر کارآفرینان نکاتی را در زیر مطرح خواهیم کرد که به کارآفرینان کمک می‌کند تا علی‌رغم داشتن وظایف و مسئولیت‌های متعدد، کارهایشان را به بهترین شکل ممکن سازماندهی کنند.

لیستی از کارهایی که باید انجام دهید؛ تهیه کنید.

نخستین کاری که باید برای سازماندهی کارهایتان انجام دهید؛ این است که هر شب قبل از رفتن به رخت خواب، لیستی از کارهایی که باید برای روز بعد انجام دهید را تهیه کنید. در رابطه با نوشتن لیستی از کارها، بهتر است علاوه‌بر نوشتن برنامه‌هایتان بر روی کاغذ، از یک برنامه‌ی مناسب بر روی تلفن همراهتان کمک بگیرید و از این طریق لیستی که نوشته‌اید را به راحتی مدیریت نمایید. نوشتن لیستی از کارها در برنامه‌هایی همچون Evernote به شما کمک می‌کند تا در هر زمان و هر کجا بتوانید کارهای روزانه‌تان را به خاطر آورید و وظایفتان را به صورت کارآمدتری مدیریت کنید.

برای پاسخ دادن به پیام‌ها، یک بازه‌ی زمانی مشخص را در نظر بگیرید.

به عنوان یک کارآفرین، اگر نتوانید پاسخگویی به پیام‌های دریافتی‌تان را مدیریت کنید؛ باید بیشترین زمان خود را در طول روز به این کار اختصاص دهید. پاسخگویی به ایمیل‌ها، پیام‌های متنی و پیام‌های صوتی به صورت برنامه‌ریزی نشده؛ باعث اتلاف وقت شما می‌گردد. بهترین کار برای جلوگیری از اتلاف وقت از این طریق و برنامه‌ریزی برای سازماندهی مسئولیت‌هایتان این است که یک زمان مشخص را برای پاسخگویی به پیام‌های دریافتی در نظر بگیرید و به ترتیب اهمیت، به پیام‌های دریافتی پاسخ دهید.

از معجزه‌ی برون‌سپاری کارها غافل نشوید.

شما به عنوان یک کارآفرین، وظایف و مسئولیت‌های متعددی را بر عهده دارید که مطمئناً بسیاری از آن‌ها را فقط خودتان می‌توانید انجام دهید؛ اما برخی از کارها را می‌توانید به اشخاص دیگر واگذار کنید. به طور مثال، برون سپاری کارهای مرتبط با حسابداری کسب‌وکارتان به یک شرکت یا فرد مطمئن و متخصص در این زمینه، به شما آرامش خاطر بیشتری برای انجام سایر کارهایتان می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا برای انجام امورتان سازمان‌ یافته‌تر عمل نمایید. شما با برون‌سپاری برخی کارها، می‌توانید بر روی کارهایی تمرکز کنید که به طور خاص به رشد و موفقیت کسب‌وکار شما کمک شایانی می‌کند.

وظایفی که بر عهده‌تان است را اولویت بندی کنید.

وقتی نوبت به کارهایی می‌رسد که باید خودتان انجام دهید؛ بهتر است که از انجام همزمان چندین کار با هم بپرهیزید. چرا که انجام همزمان چندین کار با هم، از شما زمان زیادی را می‌گیرد و تمرکز شما را کاهش می‌دهد. تحقیقات نشان داده‌ است که هر بار که وظایفتان را تغییر می‌دهید؛ حدود هفت دقیقه زمان می‎برد تا بر روی آن کار تمرکز پیدا کنید. برای جلوگیری از اتلاف وقت، بهتر است وظایف خود را اولویت‌بندی کنید و تا زمان اتمام یک کار، کار دیگری را آغاز نکنید. توصیه می‌شود در اوایل روز که انرژی بیشتری دارید، سخت‌ترین کارها را انجام دهید. طبق بررسی‌های صورت گرفته ثابت شده است که افراد در صبح، بیشترین کارایی را دارند و راحت‌تر می‎توانند با چالش‌های کاری مواجه شوند.

اهداف خود را هر روز مرور کنید.

شما به عنوان یک کارآفرین، باید برای کسب‌وکارتان اهداف بلندمدت و کوتاه مدت داشته باشید. هر روز اهداف بلندمدتتان را مرور کنید تا بتوانید اندازه‌گیری کنید که چقدر به تحقق آن‌ها نزدیک شده‌اید. سپس باید به این موضوع فکر نمایید که چه کارهایی را می‌توانید در آن روز انجام دهید که شما را حتی یک قدم به اهدافتان نزدیک نماید. در واقع، این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید اهداف کوتاه مدت بسیاری را برای آن روز یا آن هفته تعیین کنید. این اهداف کوچک، علاوه‌بر اینکه شما را در دستیابی به اهداف بلند مدتتان یاری می‌کند به شما اعتماد به نفس بیشتری برای ادامه‌ی مسیر می‌بخشد. پیروزی‌های کوچک به شما کمک می‌کند تا پیشرفت خود را اندازه‌گیری نمایید و با انگیزه‎ی هر چه بیشتر مسیرتان را ادامه دهید.

سخن پایانی!

با به کارگیری این پیشنهادات، باید پیشرفتی در بهره‌وری‌تان مشاهده نمایید. همچنین باید به دنبال راه‌هایی کارآمدتر برای بهره‌وری هر چه بیشتر در امور روزانه‌تان باشید. شما در جایگاه یک کارآفرین باید بدانید که ابداع روش‌های جدید، شما را در موفقیت هر چه بیشتر و دستیابی به اهدافتان کمک می‌کند.

نگارش و ترجمه: مینا کاظمیان

منبع: www.talk-business.co.uk

Post Author: Admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *