توانا چیست؟

طرح ارتقای توانمندی‌های کارآفرینانه دانشجویان (توانا)

دانشجویان دانشگاه مهمترین دغدغه خود را طی کردن مسیر آموزش و گذراندن دروس می‌دانند که در کوریکولوم آموزشی آنها در مقاطع مختلف پیش‌بینی شده است. نتیجه این موضوع این است که دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ما در بهترین حالت در تئوری‌های مهندسی (توانمندی‌های سخت) توانمند شده اما عدم توجه به مهارت‌های تکمیلی ضعف آنها در توانمندی‌ها و مهارت‌های نرم که زمینه‌ساز ارزش‌آفرینی و موفقیت در جامعه است را به دنبال خواهد داشت.

این طرح سعی دارد با بکارگیری از ابزارها و روش‌های مختلف در جهت ارتقای توانمندی‌های کارآفرینانه دانشجویان گام بردارد. هدف از ارایه این بسته آموزشی، آشنایی و توانمندسازی دانشجویان و نخبگان دانشگاهی با فعالیتهای کارآفرینی و راه‌اندازی کسب وکارهای پایدار و موفق می­باشد و مباحث متنوعی با رویکرد جامع بودن و کاربردی بودن در آن ارایه شده است.

بسته پیشنهادی شامل ۶ عنوان دوره آموزشی در قالب ۵۰ ساعت آموزش برای هر نفر می­باشد. در پایان هر دوره، یک سمینار آموزشی با هدف انتقال تجربیات کارآفرینان موفق در موضوعات مختلف به مخاطبین دوره پیش‌بینی شده است. این بسته با توجه به تجربه چند ساله مرکز کارآفرینی و متناسب با مهمترین نیازهای دانشجویان طراحی شده است.

برگزارکننده:

مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف            

مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۷۹ با همکاری دانشکده‌ مدیریت و اقتصاد دانشگاه به عنوان اولین مرکز کارآفرینی در کشور، فعالیت خود را آغاز نمود.

این مرکز از زمان تاسیس، فعالیت‌های مختلفی را به‌ صورت تحقیقاتی، توسعه سرمایه‌‌های انسانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی­ و برنامه‌های ترویجی متنوع در دانشگاه صنعتی شریف در حوزه کارآفرینی انجام داده است. رسالت اصلی مرکز، افزایش روحیه کارآفرینی در دانشجویان، اساتید و نیز فارغ­التحصیلان دانشگاه و افزایش سطح معلومات عمومی و تخصصی کسب و کار و استفاده بهینه از قابلیت‌ها و توانمندی‌های اعضای جامعه دانشگاه صنعتی شریف جهت توسعه کسب و کار دانش‌بنیان است.

 

 

ارسال دیدگاه