طرح ارتقاء توانمندی‌های کارآفرینانه دانشجویان (توانا)

دانشجویان دانشگاه مهم‌ترین دغدغه خود را طی نمودن مسیر آموزش و گذراندن دروس می‌دانند که در برنامه آموزشی آن‌ها در مقاطع مختلف پیش‌بینی شده است. نتیجه این موضوع این است که دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ما در بهترین حالت، در تئوری‌های مهندسی (توانمندی‌های سخت) توانمند شده اما عدم توجه به مهارت‌های تکمیلی، ضعف آن‌ها در توانمندی‌ها و مهارت‌های نرم که زمینه‌ساز ارزش‌آفرینی و موفقیت در جامعه است را به دنبال خواهد داشت.

این طرح سعی دارد با بکارگیری ابزارها و روش‌های مختلف در جهت ارتقاء توانمندی‌های کارآفرینانه دانشجویان گام بردارد. هدف از ارائه این بسته آموزشی، آشنایی و توانمندسازی دانشجویان و نخبگان دانشگاهی با فعالیت‌های کارآفرینی و راه‌اندازی کسب وکارهای پایدار و موفق است و مباحث متنوعی با رویکرد جامع بودن و کاربردی بودن در آن ارائه شده است.

بسته پیشنهادی شامل ۶ عنوان دوره آموزشی در قالب ۵۰ ساعت آموزش برای هر نفر است. در پایان هر دوره، یک سمینار آموزشی با هدف انتقال تجربیات کارآفرینان موفق با موضوعات مختلف، به مخاطبین دوره پیش‌بینی شده است؛ این بسته با توجه به تجربه چند ساله پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف و متناسب با مهم‌ترین نیازهای دانشجویان طراحی گردیده است.

 

برگزارکننده:

پارک علم‌‎ و فناوری دانشگاه صنعتی شریف          

پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز نمود و همانگونه که از آن انتظار می­‌رود و هنگام تأسیس نیز در برنامه کاری و چشم­‌انداز بر آن تاکید داشته است، یک “پارک دانشگاهی” است که هدف اصلی آن، فراهم کردن شرایط لازم برای توانمند‌سازی و بروز استعداد و شایستگی دانشگاهیان است تا بتوانند در جهت ایجاد و پایدارسازی کسب‌و‌کارهای فناورانه و ارزش‌آفرینی در راستای حل مسائل جامعه گام بردارند. بنابراین این پارک با سایر پارک‌ها (پارک‌های استانی) بسیار متفاوت است و ارتباط تنگاتنگ و هدفمندی با دانشگاه دارد و سعی دارد آن را به یک الگوی ملی تبدیل نماید.