Site Loader

همه‌ی پیشرفت‌ها خارج از محدوده‌ی آسایش اتفاق می‌افتند.

منطقه‌ی آسایش ما، منطقه‌ای است که در آن احساس امنیت و آرامش می‌کنیم. برای شناسایی منطقه‌ی آسایشتان می‌توانید لیستی از علایق و مواردی که باعث رضایت، آرامش و خرسندی شما می‌گردد تهیه نمایید و پس از بررسی آن‌ها، به این موضوع بیاندیشید که تغییر دادن این موارد چه تأثیری بر روی انگیزه، روحیه و زندگی شما دارد؟ در این نوشتار به شما کمک خواهیم کرد تا باور کنید که می‌توانید از منطقه‌ی راحتی خود خارج شوید و یک زندگی معنادار را با عادات مثبت و جدیدی آغاز کنید. برای آغاز هر تغییری لازم است تا در ابتدا، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و باور کنید که شما می‌توانید. سپس در گام بعدی باید با مقابله با ترس‌هایتان و شکست دادن آن‌ها، منطقه‌ی امن خود را رها کنید تا به سوی موفقیت‌های هر چه بیشتر گام بردارید.

هرچه سن شما بالاتر می‎رود و شروع به تکامل می‌کنید؛ مسئولیت‌هایتان نیز افزایش می‌یابد و باید در مورد شغل، تحصیل، خانواده و اهداف شخصی‌تان فکر کنید. در تمام این مراحل، رشد و پیشرفت شما زمانی میسر می‌گردد که منطقه راحتی خود را ترک کنید و از احساس راحتی فاصله بگیرید و باور داشته باشید که تغییرات مثبت جز با تحمل سختی‌ها رخ نخواهند داد. در این مطلب، قصد داریم تا دلایلی را برای ترک منطقه‌ی آسایشتان بیان کنیم و شما را در این مسیر یاری نماییم. در ادامه‌ی مطلب با ما همراه باشید:

چه دلایلی برای ترک منطقه‌ی آسایشتان وجود دارد؟

اغلب افراد، از تغییر و تجربه کردن کارهای جدید و ناشناخته می‌ترسند و در مقابل پذیرش تغییرات و سازگار شدن با شرایط، از خود مقاومت نشان می‌دهند. این مقاومت بدین دلیل است که افراد تمایلی ندارند که برای تجربه کردن چیزهای جدید، حتی ذره‌ای خود را به سختی بیاندازند و از منطقه‌ی آسایش خود خارج شوند. حال آنکه تا زمانیکه در منطقه‌ی آسایش خود هستید؛ رشد نخواهید کرد و زندگی شما بدون هیچ هیجانی ادامه خواهد یافت. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که اگرچه منطقه‌ی راحتی (آسایش) شما راحت‌ترین بخش زندگی شماست، اما از این محدوده فاصله بگیرید چرا که ماندگاری در این بخش اصلاً کار عاقلانه‌ای نیست و با ماندن در این منطقه هرگز به فرد بهتری در زندگیتان تبدیل نخواهید شد و به اهداف و آرزوهای خود دست نخواهید یافت. در ادامه ما دلایلی را برای ترک منطقه آسایشتان مطرح خواهیم کرد که می‌توانند انگیزه‌ای باشند برای کسب تجارب جدید توسط شما و خروج از محدوده‌ی آسایشتان…

  • ترک محدوده‌ی آسایش باعث افزایش و تقویت اعتماد به نفس شما می‌گردد و به شما نشان می‌دهد که چه توانایی‌های خارق‌العاده‌ای داشته‌اید که تا کنون از آن‌ها بی‌اطلاع بوده‌اید.
  • شما باید محدوده‌ی آسایش خودتان را ترک کنید؛ چرا که پس از مدتی انجام عادات و کارهای تکراری، اشتیاق و انگیزه‌ی شما را برای دستیابی به اهدافتان از بین خواهد برد.
  • شما باید محدوده‌ی آسایشتان را ترک کنید؛ چرا که ممکن است فرصت بهتر شدن و تبدیل شدن به انسانی بهتر در زندگیتان را از شما بگیرد.
  • شما نیاز دارید از محدوده‌ی آسایش خود خارج شوید تا به چیزهایی که حقیقتاً شایستگی دستیابی به آن‌ها را دارید؛ دست یابید.
  • شما نباید برای مدتی طولانی در محدوده‌ی آسایشتان باقی بمانید؛ زیرا باعث می‌شود نتوانید تجارب جدیدی کسب کنید.
  • شما باید از محدوده‌ی آسایش خودتان خارج شوید؛ چرا که ماندن در این محدوده، موفقیت و رشد شما را تضمین نمی‌کند.

نگارش و ترجمه: مینا کاظمیان

منبع: phayteaspulse.com

Post Author: Admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *