Site Loader

همه‌ی پیشرفت‌ها خارج از محدوده‌ی آسایش اتفاق می‌افتند.

چگونه می‎‌توانیم از محدوده‌ی آسایش خود خارج شویم؟

معمولاً تمامی افراد ترجیح می‌دهند؛ مسیرها و کارهایی را دنبال نمایند که نسبت به آن‌ها آشنایی دارند. همچنین افراد بیشتر تمایل دارند که به کارهایی بپردازند که نتیجه‌ی احتمالی آن را از قبل می‌دانند. این رفتارها کاملاً طبیعی هستند چرا که باعث می‌شوند در مدت زمان کمتری و با آسایش و آرامش بیشتری به اهدافمان دست یابیم. نکته‌ی بسیار مهم در این رابطه این است که باقی ماندن در محدوده‌ی آسایش، رشد و پیشرفت شما را متوقف خواهد ساخت و با خروج از این محدوده است که درهای جدیدی رو به دنیا و موفقیت‌های روزافزون برای شما گشوده خواهد شد. در ادامه‌ی مطلب قبلی قصد داریم راه‌هایی که به شما کمک می‌کنند تا از محدوده‌ی آسایش خود خارج شوید را معرفی نماییم. پس در ادامه‌ی مطلب، با ما همراه باشید…

  • کنجکاو باشید.

یکی از مواردی که به شما کمک می‌کند تا از منطقه‌ی امن خود خارج شوید، نشان دادن علاقه به کارها و فرصت‌های جدید است. شما باید به استقبال فرصت‌های جدیدی که پیش روی شما هستند؛ بروید و در مورد مسائل پیش رویتان کنجکاوی نشان دهید و روحیه‌ی پرسشگری داشته باشید. این کنجکاوی‌ها و سؤال پرسیدن‌ها، شما را به سمت حقیقت و دستیابی به اهدافتان سوق خواهد داد و مسیرهای جدیدی را پیش روی شما نمایان خواهد ساخت.

  • لیستی از مزایایی که اعمالتان برای شما به ارمغان می‌آورد، تهیه نمایید.

یکی از قدم‌های مهمی که به منظور خروج از محدوده‌ی آسایشتان می‌توانید بردارید؛ این است که لیستی از مزایایی که این کار، برای شما به ارمغان می‌آورد؛ تهیه نمایید. تهیه‌ی لیستی از مزایای انجام هر کاری، باعث از بین رفتن ترس‌هایتان می‌شود و علاقه، اشتیاق و انگیزه‌ی شما را برای انجام هر کاری دو چندان خواهد کرد.

  • با گام‌هایی کوچک اما مستمر، تغییر را آغاز کنید.

به شما توصیه می‌کنیم در ابتدا با تغییراتی کوچک از محدوده‌ی آسایشتان خارج شوید. قدم‌هایی کوچک بردارید، سؤال بپرسید، یاد بگیرید، تصحیح کنید و به تدریج تغییرات را پیاده‌سازی نمایید. همواره به خاطر داشته باشید که تغیرات بزرگ، نتیجه‌ی کارهای کوچکی هستند که به طور مستمر انجام شده‌اند. در ابتدا شاید سخت به نظر برسد؛ اما به مرور زمان با مشاهده‌ی تغییرات مثبتی که در زندگیتان رخ می‌دهد؛ خواهید دید که چقدر این مسیر لذت‌بخش است.

  • با آغوش باز پذیرای اشتباهاتتان باشید.

ترس از شکست، بدترین دشمن انسان است. تمامی انسان‌ها از اشتباه کردن می‌هراسند و گاهی به همین دلیل از تجربه‌ی کارها، روش‌ها و رفتارهای جدید سر باز می‌زنند. اما نکته‌ی حائز اهمیت در اینجا این است که برای خروج از محدوده‌ی آسایشتان، باید پذیرای اشتباهاتتان باشید و به خودتان فرصت اصلاح آن‌ها را بدهید. در مسیر تغییر، از هر فرصتی برای یادگیری و کسب تجربه استفاده کنید و از بروز چالش‌ها و مشکلات نهراسید و دلسرد و ناامید نشوید. چرا که تجاربی که شکست‌ها و مشکلات با خود به همراه می‌آورند؛ سکویی برای موفقیت شما در آینده خواهند شد.

  • میزان پیشرفت خود را ارزیابی کنید.

هنگامی که تغییر را آغاز می‌کنید و از محدوده‌ی آسایشتان خارج می‌شوید؛ بهتر است در پایان روز ببینید چقدر حالتان خوب است؟ چقدر احساس رضایت و خوشحالی دارید؟ دلایل خود و کارهایی را که مشغول به انجامش هستید را در پایان روز، مجدداً مورد ارزیابی قرار دهید و بدین سؤال پاسخ دهید که باید بیشتر بر روی چه مواردی تمرکز کنید. شما باید ارزش واقعی خود را کشف نمایید و یادگیری را با انگیزه‌ای هر چه بیشتر ادامه دهید تا به شکوفایی دست یابید.

  • ایمان داشته باشید که به اهدافتان دست خواهید یافت.

دستیابی به موفقیت، چیزی است که تمامی افراد همواره به دنبال آن هستند و این موفقیت‌ها در پی یادگیری و پشتکار به دست می‌آیند. بنابراین، هنگامی که از محدوده‌ی امن خود خارج می‌شوید و به یادگیری و کسب تجارب جدید روی می‌آورید؛ دستیابی به اهدافتان امری حتمی است. پس تغییر را از همین حالا آغاز کنید و مطمئن باشید که ترس از شکست، از خود شکست بدتر است. چرا که شما را از هرگونه تلاشی باز می‌دارد. در مسیر خروج از محدوده‌ی آسایشتان، در مدتی نه چندان طولانی، لذتی را تجربه خواهید کرد که دیگر هرگز به منطقه‌ی امن خود باز نخواهید گشت و تنها دلیلش این است که متوجه می‌شوید هیچ رشد و پیشرفتی در محدوده‌ی آسایشتان محقق نخواهد شد.

نگارش و ترجمه: مینا کاظمیان

منبع: phayteaspulse.com

Post Author: Admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *